www.Helperzy.pun.pl Pomagamy nowym graczom ;D

Opis forum

#1 2010-04-12 16:10:47

Adik

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 18
Punktów :   

O Counter Strike

Counter-Strike
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Counter-Strike
Producent     Minh Le i Jess Clife
Wydawca     Valve Software/Steam
Silnik     GoldSrc (bazujący na Quake engine)
Data wydania    

Beta 1.0 – 19 czerwca 1999
Wersja 1.0 8 listopada 2000
Gatunek     FPS
Tryb gry     Multiplayer
Kategorie wiekowe    

ESRB: Mature (M)
PEGI: 16+
Platforma     Windows
Nośniki    

CD (1), ściągnięcie przez Steam
Wymagania    

Minimalne* procesor: 500 MHz (lub kompatybilny)* RAM: 96 MB* karta graficzna: SVGA (16 MB)* system operacyjny: Windows 95/98/NT/XP/2000/Vista* 500 MB wolnego miejsca na HDD* dostęp do InternetuSugerowane* procesor: 800 MHz (lub kompatybilny)* RAM: 128 MB* karta graficzna: akcelerator graficzny 3D 32 MB* szerokopasmowy dostęp do internetu
Kontrolery     mysz, klawiatura

Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS) – taktyczny first-person shooter, który został stworzony przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999 r.[1] jako modyfikacja (mod) do gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

Rozgrywka w Counter-Strike'u opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite'u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników.

Wraz z rozwojem gry zaczęły pojawiać się modyfikacje, tworzone przez samych graczy. Wprowadzają one mniejsze lub większe zmiany w rozgrywce i pozwalają na ciągły rozwój samej gry. Gra dostała także wsparcie od Valve Software, dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam.

Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych, na których znajduje się do dziś.

WIĘCEJ:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Counter-Strike

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
obrazek sms serce extra eventy w sfgame ewolucje digimonów www.naruto-time.pun.pl skalar czerwone plamy